W wyniku postępującego procesu starzenia usta zaczynają tracić swoją objętość, kształt i kolor. Dzięki nowoczesnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej możemy uzyskać wymarzony kształt i rozmiar ust, poprawić ich kontur, podkreślić czerwień wargową, podnieść opadające kąciki. Efektem wypełnienia ust jest poprawa kształtu i jędrności, poprawa nawilżenia, korekta asymetrii.

Kwas hialuronowy to substancja naturalna, która występuje w ludzkim organizmie. Odpowiada za wiązanie wody i utrzymywanie jej odpowiednich ilości w tkankach, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona. Zawartość kwasu hialuronowego w skórze wraz z wiekiem zmniejsza się, przez co skóra wiotczeje, a usta tracą swoją objętość.

Kwasu hialuronowy to w pełni bezpieczna substancja, biozgodna ze skórą, nie powodująca alergii i nie wymagająca wykonywania testu alergicznego. Jest całkowicie przyswajalny i nie powoduje skutków ubocznych.

Przebieg zabiegu powiększania ust

Obszar poddany zabiegowi jest znieczulany poprzez nałożenie maści. Gdy usta są już znieczulone, lekarz za pomocą cieniutkiej igły podaje preparat w wybrane okolice w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Po zabiegu usta mogą być obrzęknięte, zaczerwienione, nadmiernie wrażliwe na dotyk. Objawe te ustępują zwykle w ciągu 1-2 dni po zabiegu.

Rezultat jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się do półtora roku.

W Clinic Derm pracujemy na najlepszych i sprawdzonych preparatach.