Zmarszczki pojawiają się juz po 30 roku życia w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry. Dochodzi do utraty jędrności i elastyczności skóry oraz zaniku objętości tkanek twarzy. Spośród wielu sposobów walki z tymi objawami wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem wyróżnia się bezpieczeństwem i skutecznością.

Zabieg przeszczepu własnego tłuszczu ( lipotransfer) nie wywołuję reakcji alergicznych i jest przyjazny dla organizmu. Efekty utrzymują się znacznie dłużej w porównaniu do dostępnych na rynku wypełniaczy syntetycznych. Lipotranser powoduje poprawę wyglądu i kondycji skóry, wyrównuje koloryt, nadaje twarzy odpowiednich proporcji, koryguje blizna zmarszczki i inne niedoskonałości.

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie tkanki tłuszczowej od pacjenta ( najczęściej z okolicy brzucha), oczyszczenie i przygotowanie preparatu ( zazwyczaj wystarcza ok. 10 ml tłuszczu), następnie tłuszcz podaje się w linie zmarszczek, bruzd i w zmarszczki mimiczne. Po podaniu tłuszczu wykonujemy modelowanie twarzy za pomocą delikatnego masażu.

Efekty zabiegu utrzymują się kilka lat, można go łączyć z innymi procedurami zabiegowymi z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i nie pozostawia blizn. Pojawiające się po zabiegu opuchnięcia i zasinienia skóry ustępują samoistnie po upływie kilku dni.