Delikatna i cienka skóra wokół oczu najszybciej ulega procesowi starzenia. Wraz z upływem czasu wokół oczu zaczynają się pojawiać zmarszczki, napięcie mięśni ulega zmniejszeniu, skóra wiotczeje, tworzą się nieestetyczne nawisy skórne, które odbierają spojrzeniu młodzieńczy blask i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną.

Wiotka skóra powiek górnych to problem nie tylko estetyczny ale i zdrowotny, może ograniczyć pole widzenia i utrudniać normalne funkcjonowanie.

Plastyka powiek (blefaroplastyka) to chirurgiczny zabieg wycięcia nadmiaru skóry, który pomaga odświeżyć i odmłodzić spojrzenie. Zabieg jest wskazany dla osób, które maja nadmiar skóry na górnych powiekach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Cięcia na powiekach wykonywane są w naturalnych fałdach anatomicznych, co sprawia, że są niewidoczne.

Szwy są usuwane w 5-7 dobie po zabiegu. W pierwszej dobie po zabiegu może wystąpić bolesność operowanych miejsc, która ustępuje zazwyczaj po zażyciu leków przeciwbólowych . Przez około 7-10 dni powieki mogą być obrzęknięte i zasinione. Zaleca się zimne okłady i spanie z lekko uniesioną głową co znacznie przyspieszy rekonwalescencję po zabiegu. Efekty końcowe widoczne są po 4 tygodniach.

korekta pwiek
korekta powiek
korekta powiek