Dr n. med. Joanna Kołodziejczyk-Pyrzyk

Alergologia jest dziedziną medycyny zajmującą się schorzeniami związanymi z występowaniem reakcji nadwrażliwości na czynniki, które u osób zdrowych nie wywołują objawów chorobowych.

Do czynników tych należą tak zwane alergeny. Wyróżniamy kilka grup alergenów- alergeny wziewne tj. np roztocza kurzu domowego, pyłki drzew i traw, chwasty, grzyby pleśniowe oraz alergeny pokarmowe tj orzechy, ryby owoce cytrusowe, jaja, mleko i wiele innych. Alergia może wystąpić w każdym wieku. Może ujawnić się również po raz pierwszy nawet u osób starszych.

W ostatnich czasach liczba zachorowań na alergię stale rośnie. Objawy alergii mogą pacjentom sprawiać dużą uciążliwość, obniżać jakość życia, a czasem nawet być bezpośrednią przyczyną zagrożenia życia. Stąd ważne ustalenie co jest przyczyną alergii i wdrożenie skutecznego postępowania.

Prowadzi konsultacje i leczenie w zakresie:

  • konsultacje alergologiczne
  • diagnostyka pacjentów z dusznościami, kaszlem, świszczącym oddechem, wodnistym wyciekiem z nosa, świądem, łzawieniem oczu, zmianami pokrzywkowymi na skórze
  • diagnostyka i prowadzenie pacjentów z astmą oskrzelową
  • diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z: alergicznym nieżytem nosa, pokrzywkami ostrymi i przewlekłymi, obrzękiem naczynioruchowym Quinckego, wypryskiem kontaktowym, ostrymi reakcjami anafilaktycznymi, alergią pokarmową, alergią na metale i substancje chemiczne

Cena konsultacji – 200 zł