Dr n. med. Joanna Kołodziejczyk-Pyrzyk

Alergologia jest dziedziną medycyny zajmującą się schorzeniami związanymi z występowaniem reakcji nadwrażliwości na czynniki, które u osób zdrowych nie wywołują objawów chorobowych.

Do czynników tych należą tak zwane alergeny. Wyróżniamy kilka grup alergenów- alergeny wziewne tj. np roztocza kurzu domowego, pyłki drzew i traw, chwasty, grzyby pleśniowe oraz alergeny pokarmowe tj orzechy, ryby owoce cytrusowe, jaja, mleko i wiele innych. Alergia może wystąpić w każdym wieku. Może ujawnić się również po raz pierwszy nawet u osób starszych.

W ostatnich czasach liczba zachorowań na alergię stale rośnie. Objawy alergii mogą pacjentom sprawiać dużą uciążliwość, obniżać jakość życia, a czasem nawet być bezpośrednią przyczyną zagrożenia życia. Stąd ważne ustalenie co jest przyczyną alergii i wdrożenie skutecznego postępowania.

Prowadzi konsultacje i leczenie w zakresie:

  • konsultacje alergologiczne
  • diagnostyka pacjentów z dusznościami, kaszlem, świszczącym oddechem, wodnistym wyciekiem z nosa, świądem, łzawieniem oczu, zmianami pokrzywkowymi na skórze
  • diagnostyka i prowadzenie pacjentów z astmą oskrzelową
  • diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z: alergicznym nieżytem nosa, pokrzywkami ostrymi i przewlekłymi, obrzękiem naczynioruchowym Quinckego, wypryskiem kontaktowym, ostrymi reakcjami anafilaktycznymi, alergią pokarmową, alergią na metale i substancje chemiczne

Alergologia w Clinic Derm

Szukasz doświadczonego alergologa w Bydgoszczy lub województwie kujawsko-pomorskim? Clinic Derm to prywatna klinika medyczna, która gwarantuje spotkanie z ekspertami w dziedzinie alergologii.

Alergologia to specjalizacja medyczna, skupiająca się na diagnozowaniu i leczeniu alergii. Alergologia w Clinic Derm w Bydgoszczy pokrywa szeroki zakres schorzeń, w tym alergie pokarmowe, alergie wziewne, alergie kontaktowe oraz alergie na leki.

Nasi alergolodzy z Clinic Derm w Bydgoszczy mają do dyspozycji najnowocześniejsze metody diagnostyki alergologicznej, dzięki czemu są w stanie precyzyjnie określić, co wywołuje u pacjenta objawy alergii. Oferujemy testy skórne, testy prowokacyjne, testy z krwi oraz inne specjalistyczne badania alergologiczne.

Clinic Derm, jako Twoja zaufana klinika alergologiczna w Bydgoszczy, gwarantuje profesjonalne podejście do pacjenta. Stawiamy na indywidualną diagnostykę i terapię, dostosowaną do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest nie tylko leczenie objawów, ale przede wszystkim zrozumienie przyczyn alergii.

Dzięki Clinic Derm, mieszkańcy Bydgoszczy i całego województwa kujawsko-pomorskiego mogą liczyć na najwyższy standard opieki alergologicznej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.