rtopeda dr Jacek StankiewiczDr Jacek Stankiewicz ukończył II liceum ogólnokształcące w Grudziądzu, a następnie Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Po studiach podjął pracę w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. W 2010 roku uzyskał tytuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Od 2014 roku pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala w Brodnicy. W 2017 roku rozpoczął współpracę z Orvit Clinic.

Interesuje się szczególnie chirurgią stawu kolanowego, posiada doświadczenie w procedurach artroskopowych i osteotomiach oraz endoprotezoplastyce. Przebył gruntowne przeszkolenie w zakresie endoprotezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawów. Regularnie uczestniczy w kursach i sympozjach organizowanych w kraju i za granicą. Szkolił się miedzy innymi w Niemczech, Holandii i Hiszpanii.

W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na dobrą współpracę z pacjentem. Dr Stankiewicz uważa, że edukacja chorego, obok stosowania nowoczesnych metod, to podstawa skutecznego leczenia we współczesnej ortopedii.