klinika@clinicderm.pl / tel. 570 999 500

Dr n. med. Martyna Rekowska

Dr n. med. Martyna Rekowska

Dr n. med. Martyna Rekowska

Rejestracja

Przed wizytą należy dokonać telefonicznej lub mailowej rejestracji.

Poniedziałek09:00 -18:00

Wtorek09:00 -18:00

Środa09:00 -18:00

Czwartek09:00 -18:00

Piątek09:00 -18:00

SobotaZmknięte

NiedzielaZmknięte

Dr n. med. Martyna Rekowska

Dyplomowany dietetyk, dietetyk dziecięcy, doktor nauk medycznych.

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Od 2012 r. pracuje w Zespole Żywieniowym oraz Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, gdzie oprócz opieki nad pacjentami angażuje się również w pracę badawczą. W 2016 r. ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UMK i obroniła rozprawę doktorską „IgE-niezależna nadwrażliwość na pokarm u niemowląt karmionych wyłącznie piersią”, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami kierunku dietetyka i studiów podyplomowych z dietetyki klinicznej.
Współautorka doniesień prezentowanych na międzynarodowych i krajowych zjazdach naukowych oraz publikacji w specjalistycznych czasopismach medycznych.
Stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu alergologii, gastroenterologii oraz żywienia klinicznego, biorąc czynny udział w licznych konferencjach naukowych, warsztatach oraz szkoleniach.
Jest członkiem towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, European Academy of Allergy and Clinical Immunology oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.
Udziela porad z zakresu racjonalnego żywienia dzieci, planuje indywidualne żywienie w terapii oraz profilaktyce chorób dietozależnych.
Jej główny obszar zainteresowań medycznych stanowią gastroenterologia i alergologia dziecięca, ze szczególnym uwzględnieniem alergii na pokarmy. Specjalizuje się w prowadzeniu diet eliminacyjnych w nietolerancjach i alergiach pokarmowych. Zapewnia profesjonalną opiekę dietetyczną dzieciom z niedoborem masy ciała i/lub trudnościami w karmieniu. Oferuje także pomoc, m.in. pacjentom z nieswoistym zapaleniem jelit, celiakią, żywionym dojelitowo.

Prowadzi konsultacje dietetyczne w zakresie:
 • rozszerzania diety u niemowląt,
 • racjonalnego żywienia dzieci,
 • diet eliminacyjnych w alergii na pokarmy u dzieci i matek karmiących piersią,
 • diet eliminacyjnych w nietolerancjach pokarmowych,
 • niedoboru masy ciała i niedożywienia,
 • trudności w karmieniu,
 • nieswoistych zapaleń jelit,
 • celiakii,
 • innych chorób dietozależnych,

Wykształcenie:

Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medium im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zainteresowania zawodowe

 • alergie i nietolerancje pokarmowe
 • żywienie dojelitowe i pozajelitowe
 • dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych

ul. Łabiszyńska 2, 85-304 Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)

570 999 500

klinika@cliniderm.pl